Гібридна війна тільки починається

"Не треба обманюватися частковим затишшям: Гібридна війна не на Донбасі тільки починається", - наголосив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін. До повноцінного миру ще надзвичайно далеко, вважає аналітик. Це затишшя Україна має використати для реальних економічних реформ, удосконалення сектора безпеки і оборони, пошуку системних рішень у протидії гібридним загрозам. Навіть якщо воєнні дії в Донбасі не відновляться, або не наберуть повномасштабного характеру, як це було в період літа 2014-го — зими 2015-го, і навіть якщо російська сторона виконає абсолютно всі пункти Мінських угод і поверне контроль над кордоном Україні, — навіть у такому разі гібридна війна не припиниться і трансформуватиметься лише частково. Таку думку висловив радник президента, екс-голова РНБО України Володимир Горбулін.
"Уже тепер зрозуміло, що, крім посилення інформаційного тиску й перетворення "ДНР"—"ЛНР" на тривалий дестабілізуючий фактор українського життя, Росія, так само, як і в Європі, використовує проти України тактику провокування радикальних подій.
Останні факти виявлення агентурних "закладок" РФ у лавах українських добровольчих батальйонів та націонал-патріотичних організацій свідчать про те, що Росія готова воювати за Україну "до останнього українця". І "активні заходи" з боку російських спецслужб лише наростатимуть.
Показовий випадок: найбільш полум'яний прибічник "Майдану-3", модератор безлічі сторінок у соцмережах, у яких закликає українських патріотів "виходити на вулицю" та "боротися з режимом внутрішньої окупації", — виявився сепаратистом, колишнім "ополченцем", що проживає в Росії. І таких випадків дедалі більше", - йдеться у статті.
Крім того, на думку Горбуліна, дискусія про Донбас часто затьмарює для нас кримську проблему. "А тим часом мілітаризація Криму йде повним ходом, і досить малоймовірно, що робиться це "просто так", — Крим ще може стати черговим фактором загострення, спровокованим Росією абсолютно свідомо й продумано.
Тим більше якщо буде в повному обсязі реалізовано плани з нарощування там військового угруповання", - йдеться у статті. "Часткове затишшя на фронті не має навіювати нам самозаспокійливих думок, що, мовляв, "усе скінчилося".
Ми отримали досить умовну передишку (у т.ч. завдяки постійно критикованим Мінським угодам), яку маємо використати для реальних економічних реформ, удосконалення сектора безпеки і оборони, пошуку системних рішень у протидії гібридним загрозам. Причому вже в найближчому майбутньому. Гібридна війна не почалася і не закінчиться Україною. Вона тільки починається…", - пише Горбулін.

"Відкрита Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий