Афганці йдуть на Київську міськраду

Останнім часом прийнято низку законів, що регулюють життя країни в умовах воєнної агресії. Як відомо, кандидат в депутати Київради від партії "Наш Край" Юрій Задніпряний, і як ветеран війни в Афганістані, і як небайдужий українець, патріот своєї землі та активний учасник "Майдану", опікується захисниками України, волонтерами, сім’ями загиблих. Проте, чи захищає держава сьогодні їхні права на законодавчому рівні? Про це він розповів у своєму інтерв'ю часопису "Подільський вісник", що днями вийде друком, повідомляє видання "Еліта Країни".
"...Саме з цією метою було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тепер він працює на захист прав тих українців, які відстоювали суверенітет та територіальну цілісність своєї держави. Відповідно до нього добровольці легалізованих формувань мають право на статус учасника бойових дій та інваліда війни. Проте часто доводиться чути проте, що з оформленням документів часто виникають проблеми у кабінетах чиновників, де продовжується стара схема роботи, за якої діяв принцип: "закон - як дишло..." - стверджує Ю.Задніпряний.
"Цим законом також надано право на отримання статусу інваліда війни волонтерам та добровольцям нелегалізованих формувань, у разі підтвердження їх взаємодії з організованими військовими формуваннями," - пояснює кандидат в депутати, підкреслюючи, що постраждалі під час бойових дій волонтери та добровольці зможуть отримати статус інваліда війни.
"І це - важливий результат, адже всі ми добре знаємо про ту роль, яку відіграли і відіграють волонтери у війні на Сході", - повідомив він.
"Всі ми бачимо і знаємо, що вчорашньому фронтовику нелегко розпочати старе-нове життя без психологічної допомоги рідних та близьких, він нервує, ображається, закривається. Важко прийняти те, що дружина вже звикла вирішувати все самотужки, що діти відвикли бачити щодня батька дома. Тому потрібен час, аби повернутися до мирного життя. Саме це гарантують внесені зміни до статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Ця поправка дозволяє організації, де працював до мобілізації військовослужбовець, надавати йому невикористану відпустку тривалістю до 90 календарних днів", - наголосив Ю.Задніпряний.
Крім того, коментуючи журналістам "Подільського вісника" причини того, чому він балотується у депутати Київради саме із партією "Наш край", Юрій Задніпряний зазначив, що для обрання політичної сили виходив із свого життєвого принципу: "Чесність, порядність, професіоналізм". На його переконання, ця виборча кампанія, на жаль, не відкрила дійсно високопрофесійну, самодостатню і нову політичну силу, здатну "з коліс" вирішувати болючі проблеми української столиці. Проте, серед різноманіття політичних проектів, як кишенькового гатунку, так і відомих політичних "китів", Ю.Задніпряний обрав найбільш професійну команду господарників, управлінців, патріотів.
"Уже в минулому часи, коли виборцям різні політичні сили намагалися підсунути «кота в мішку»... Я із самого початку відкидав таку приховану схему: від кого і що мені ховати?" - зазначив він.
Про це і багато іншого більш докладно можна дізнатися у друкованій версії "Подільського вісника".

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий