Гаєвський погорів на корупційних тендерах: в Україну ввезли сотні старих медапаратів Toshiba

СБУ та прокуратура розслідують кримінальне провадження проти керівництва компаній - посередників, які всі належать фарм-бізнесмену Костянтину Гаєвському.
Гаєвський відомий тим, що вже понад 10 років є фактично єдиним постачальником медичного обладнання фірми Toshiba на територію України. Мова про МРТ - апарати, УЗІ, рентгени тощо.
Спочатку Гаєвский очолював представництво Toshiba в Україні. Далі – пішов, як кажуть, на вільні хліба. Створив низку фірм, деякі з них за кордоном, зокрема у Словаччині. На Словацькі фірми отримав ексклюзивне право продажу обладнання Toshibа і продовжив його постачати в Україну через такі свої компанії як ТОВ «УМТ+» (код ЄДРПОУ 38716926), ПрАТ «УМТ» (код ЄДРПОУ 23718196), ТОВ «Медторг» (код ЄДРПОУ 32735938), ПП «НВО «ДІКСІОН Україна» (код ЄДРПОУ 37355747).
Продаж медичної техніки відбувався за тендерними процедурами процедури МОЗу і обласних департаментів охорони здоров’я. Працювала така схема щонайменше останні 5 років, якщо не більше.
Однак, як сьогодні з’ясувало слідство, Гаєвський весь цей час постачав до українських лікарень старі, вже вживані, і часто не придатні до експлуатації апарати Toshibа під виглядом нових за значно завищеними цінами.
Схема попрацювало не без допомоги обласних департаментів охорони здоров’я та головних лікарів окремих мед закладів. Деяким з них вже повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах.
Окрім цього, в СБУ дослідили, що компанії Гаєвського («УМТ+», «УМТ», «Медторг», «НВО «ДІКСІОН Україна») під час переміщення на територію України застарілого обладнання Toshibа надавали органам митного контролю недостовірні відомості щодо вартості апаратів.
Крім того, власники вказаних фірм Гаєвський і Фенін використовували підконтрольні їм компанії в Словаччині («In Med s.r.o.» Словаччина – засновник Гаєвський К.С. та Рехак А., «In-X medical s.r.o.» Словаччина, «SVS T002 S.R.O.» Словаччина, «Panax F.C.S. s.r.o.», Словаччина, «Integral Col Servis s.r.o.», Словаччина) з метою незаконного виведення коштів державного та місцевого бюджетів в особливо великих розмірах.
Насправді ж, скандали із обладнанням Toshibа від Гаєвського траплялися і раніше. Наприклад, у ЗМІ набула розголосу справа із головлікарем «Запорізької обласної клінічної лікарні».
Тоді правоохоронці обшукали Ігоря Шишку за закупівлю ангіографа Toshibа за ціною, що удвічі перевищувала ринкову. Чим завершився скандал наразі - не відомо, однак, тоді мала місце не лише завищена ціна, але й купівля одного апарату під виглядом іншого (старий продали як новий).
Загалом, масштаби афери Гаєвського правоохоронці наразі лише підраховують. Рахунок йде на сотні мільйонів. Також вже відомо, що медичний секон-хенд Toshibа Гаєвський зумів поставити щонайменше до лікувальних закладів у 10 областей.
Додамо, що в рамках кримінального провадження проти Гаєвського правоохоронці згодом планують додати ще одну кваліфікацію Кримінального кодексу, а саме - створення смертельної загрози життю людини.
Наразі вже збираються заяви і свідчення пацієнтів, які так і не отримали якісного лікування та діагностики на неприродних до роботи медапаратах.
Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

7 ☞ :

 1. Заказуха!Все брехня! Гаевский завозив найкращу техніку! Ні одного факту ! У Черкасах працюють три томогафи, ангиограф TOSHIBA і вони поставлені новими і являються найкращими ! Те що зробив для медицини України Гаевский заслуговує нагороди!

  ОтветитьУдалить
 2. Этот комментарий был удален автором.

  ОтветитьУдалить
 3. Думаю, в конечном итоге, после этих разборок прокуратуры с Гаевским пострадают простые пациенты, которым жизненно необходимо оборудование от Тошибы.

  ОтветитьУдалить
 4. “Чудова новина” для іноземців, які думали інвестувати в українську економіку. Пресонули бізнесмена, тепер інвестиції полюються рікою)

  ОтветитьУдалить
 5. Ну бред же. Инфа полная чушь, ни одного нормального доказательства. Люди, учитесь думать головой…

  ОтветитьУдалить
 6. Анонимный25 июня 2018 г., 3:58

  Говорю как бывший журналист, если в статье пишут “по нашим сведениям”, или “как известно с наших источников” то скорее всего это нет никаких источников)) А на счет этой истории с Тошибой и Гаевским - полный бред без каких-то доказательств.

  ОтветитьУдалить
 7. Анонимный27 июля 2018 г., 0:46

  Совсем не верится в эти обвинение. Читал недавно статью о Константине Гаевском, о том, сколько жертвует денег на благотворительность. Например, он совместно с Тошибой подарили дорогущий томограф одной из украинских клиник.

  ОтветитьУдалить