У парламенті Григоришина звинувачують в "махінаціях з виведенням коштів"

Народний депутат, радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко заявляє про спроби російського бізнесмена Костянтина Григоришина ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах і незаконно вивести за кордон мільйони доходів, отриманих від діяльності в Україні, пише "Кореспондент".
Зазначимо, що раніше Григоришин звинуватив український уряд у корупції і покриванні тіньових схем.
На своїй сторінці у Фейсбуку Герщенко стверджує, що Григоришин намагається реалізувати корупційні схеми через інвестиційні програми державної компанії Укренерго.
Так, за даними від Геращенка, за однією інвестиційною програмою Укренерго передбачалося виділення 4 млрд грн на закупівлю 37 трансформаторів у ПАТ Запоріжтрансформатор, що належить Григоришину.
"За оцінкою фахівців, таку кількість трансформаторів можна замінити не менше, ніж за 10 років, а ціна, яка закладена на їх закупівлю, у середньому удвічі вища, ніж на світовому ринку аналогічної продукції", - зазначив Геращенко.
Також Геращенко приписує Григоришину "протиправне заволодіння" активами Сумського машинобудівного об'єднання ім. Фрунзе, яке є монополістом у виробництві обладнання в нафтогазовому секторі.
"Отримавши в управління компанію, Григоришин створив незаконні схеми з виведення коштів українських підприємств до Росії і на рахунки офшорних компаній", - заявляє нардеп, зазначаючи, що основними клієнтами сумського науково-виробничого об'єднання (НВО) є російські нафтогазові гіганти.
За даними від Геращенка, НВО з 2010 року розпочало підписувати договори з посередниками - російськими компаніями, пов'язаними з Григоришиним, через які реалізовувалося обладнання кінцевим споживачам.
"У результаті таких угод втрати українських підприємств від виведення коштів в офшори тільки за один рік сягнули близько 70 млн доларів", - стверджує нардеп.
Також, за словами Геращенка, структури олігарха завдали НВО ім. Фрунзе матеріальну шкоду в сумі більше 250 млн доларів шляхом виведення прибутку через пов'язані з Григоришиним підприємства.
За словами Геращенка, такі заяви пов'язані з тим, що бізнесмен не зміг отримати надприбуток з тендера на закупівлю трансформаторів.

"Відкрита Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий