Джентельмени удачі на Одеській митниці

 


Як тісно переплітаються долі трьох представників «бізнесу»: Ковтунова Олега Анатолійовича, Голікова Юрія Олександровича та Алієва Олега Мажнуновича. Ця нерозлучна трійця втілила в життя неймовірну кількість схем та афер. Спробуємо розглянути їх на прикладі трьох фірм: «Вікос Юг», «Базука» та «РАФ».

Отже, ТОВ «Вікос ЮГ», ЄДРПОУ 38442699, засноване в 2012 році. Уставний форд – 10 000грн. Останнім бенефіціарним власником є Алієв О.М. (також він є партнером та співзасновником ряду фірм О.Ковтунова), а ось одним із засновників – і це дуже показово! – виявилася мати Олега Ковтунова – Алла Павлівна Ковтунова.

Цікава особистість і самого директора цієї фірми – Олександра Гулієва. Його дружина розповідала, що її чоловік насправді працює столяром, і стиль його життя не сильно схожий на лайфстайл успішного топ-менеджера, який за «дякую» готовий представляти потужності свого підприємства для потреб податкової поліції. У жовтні 2018 року у нього за місцем проживання в селі Чорноморка, вул. Приморська, 58, що в Очаківському районі, знайшли коноплю. 15 січня 2019 року суд оштрафував за кущ, який ріс у нього, за частиною 1 статті 106-2 Кодексу України про адмінпорушення («Незаконний посів чи незаконне вирощування снодійного маку чи коноплі»), а у вересні його вже визнали винним за зберігання майже 800г коноплі – частина 2 статті 309 КК.

І ось цей горе-директор надає фіскалам можливість зберігати вилучене ними у комерсантів майно. З Гулієвим заключаються договори, і фірма «Вікос Юг» надає свої приміщення для зберігання контрабандного товару. Самі домовленості також викликають ряд питань. Як виявилося, фірма готова нести відповідальність, витрачати час, місце та інші ресурси за зберігання вилученого ДУ ДФС Миколаївщини майна всього за 210грн. Саме така ціна цих оборудок. Коли ж до цих місць «зберігання» навідалися співробітники СБУ та ДБР, які шукали вилучене податківцями паливо, то в Одесі за вказаною адресою виявилося приміщення, в якому просто фізично не можуть знаходитися тонни палива, – це кабінет на третьому поверсі офісної будівлі, де майже зберігаються конфісковані цигарки. А ось в Біляївському районі – територія більш схожа на звалище. Тут знайшли не передане на зберігання вилучене податківцями паливо, а кустарну заправку.



 

Виникає питання: як Миколаївська податкова поліція, яка повинна боротися, в тому числі і з фіктивним підприємництвом, заключала договори з фірмою з ознаками фіктивності?!? І де паливо? Можна припустити, що «Вікос Юг» - звичайна юридична прокладка. Просто уявімо схему, яка виглядає так: в чужих забрали – своїм віддали. Через фіктивне рішення суду на утилізацію безакцизного палива після фіктивного знищення по факту продається на інших нелегальних заправках. Фактичний власник незаконної АЗС, де вилучили паливо, через боязні претензій та кримінальної відповідальності чи великих штрафів просто не висуває претензій до ДФС, «нічийне» паливо віддають на «зберігання» в ООО «Рога і копита», а потім «Рога і копита» знову продають паливо на інших нелегальних заправках вже «своїх» людей.

В цьому і полягає вся сутність роботи фірм, які створюють Голіков та Алієв. Імена цих неймовірно талановитих «бізнесменів» пов’язані і з рядом інших компаній. Зокрема, з ТОВ «Базука».

ТОВ «Базука», ЄДРПОУ 34034048, засноване в 2006 році. Уставний фонд – 30 000грн. а ось податковий борг станом на 01.05.2021р. – 4 484 998.51грн.! Судовий реєстр нараховує аж 31 рішення по фірмі (як адміністративні, так і кримінальні). Бенефіціарними власниками свого часу були і Голіков, і Алієв, а сьогодні фірмою керує Сидоренко Олег Олександрович, який є «фунтом» та Ковтунов прийняв ріщення не закривати цю компанію і не нести відповідальність по несплаті податків, а лише переоформити цю компанію на «фунта» за 500 доларів.

Перелік видів діяльності фірми – великий, але не дивлячись на це, що основним КВЕДом є – 37.00 Каналізація, водовідведення та очищення стічних вод, по факту ТОВ «Базука» займається, як і «Вікос Юг», наданням послуг відповідного зберігання, а саме: приймає на зберігання тютюнову, спиртову, паливну продукцію. Щоправда, незабаром в суди надходять заяви від фірми про неможливість подальшого зберігання товару чи продукції: «…на теперішній час підприємство ТОВ «Базука» не може зберігати зазначені в клопотанні тютюнові вироби у зв’язку із щомісячними збитками, та просить вирішити питання щодо можливості повернення, реалізації тютюнових виробів». «ТОВ «Базука» (34034048) повідомило, що, враховуючи термін зберігання речових доказів та недоцільність витрат на зберігання, просить розглянути питання щодо можливого повернення, реалізації або знищення 13 (тринадцяти) пластикових бочок спиртовмісної рідини об’ємом 200л кожна».

В попередніх статтях ми розповідали про те, як фірмам Ковтунова, Голікова та Алієва вдавалося під псевдо знищенням реалізовувати конфіскований контрабандний товар на свою користь.

У всіх на слуху ще історія про «злощасні велосипеди». Нагадаємо: навесні 2016 року ТОВ «Базука» «віддали на зберігання» 11 395 штук контрабандних велосипедів на суму 17 130 000 гривень, вилучених в ході обшуків контейнерів. «Згідно листа ТОВ «Базука» від 23.05.2016 № 10 вартість послуг зі зберігання вилученого вантажу велосипедів за період з 24.03.2016р. по 23.05.2016р. складає 45 000грн.» По накатаній схемі через певний час фірма заявляє про неможливість подальшого зберігання нею товара. Велосипеди планували начебто «знищити». Але подальшим планам на свою користь не судилося збутися. Втрутився тодішній голова Одеської ОДА Михаїл Саакашвілі. Він заявив, що їх треба віддати дитячим будинкам та незаможним родинам.

Не менш цікаві «справи» творяться й на ПП «РАФ». Нічого нового ми тут не побачимо.

 


ПП «РАФ», ЄДРПОУ 32443702, було засноване 2003 року. За неповні 18 років змінилося 5 власників. Серед них – знайомі обличчя: Юрій Голіков та Олександр Гулієв. Бухгалтерами також були ті ж самі: то дружина і соратниця Олега Ковтунова – Юлія Ковтунова, то горе-директор фірми «Вікос Юг» - Олександр Гулієв. Кінцевим бенефіціаром фірми стала нікому не відома мешканка села Яселка Очаківського району Анестратенко Олена Миколаївна. Очаківщина – батьківщина Олега та Юлії Ковтунових. Тож не дивно, що там легше знайти особу, на яку можна списати підприємство, за яким тягнеться 12 судів та штрафів.


 

Основний вид діяльності ПП «РАФ» - 38.21 Оброблення та видалення безпечних відходів. Але мало хто знає, що ще в грудні 2016 року фірма була позбавлена ліцензії на цей вид діяльності. Отже, ПП «РАФ» мав ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України на право провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація) від 03.12.2013р. Ідентифікаційний код (номер) 32443702. ПП «РАФ» було проведено плановий захід контролю з додержання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами у період                    з 05.12.2016р. по 09.12.2016р. Перевіркою було встановлено грубе порушення численних вимог Ліцензійних умов та природоохоронного законодавства, відсутність частини заявленої матеріально-технічної бази та відсутність частини документів дозвільного характеру, наявність яких передбачена вимогами Ліцензійних умов та чинного законодавства. Разом з тим, було виявлено значні забруднення грунтового покриву території підприємства відходами нафтопродуктів у зв’язку з відсутністю твердого непроникного для небезпечних відходів покриття території підприємства.  За результатами перевірки Мінприроди було прийнято рішення від 15.12.2016 № 514 про анулювання ліцензії. Але, як не дивно, фірма продовжує займатися діяльністю у сфері поводження із небезпечними відходами.

Ну і куди ж без улюбленої справи всіх фірм Ковтунова, Голікова та Алієва: надавати послуги по збереженню контрабандного конфіскату?!?

Нас зацікавив факт: чому всі тендери на зберігання конфіскованих вантажів на Одеській митниці з першочерговим правом на реалізацію та утилізацію товарів виграє лише одне приватне підприємство «РАФ»? Розслідуючи, ми поцікавились, яким чином ПП «РАФ», код ЄДРПОУ 32443702, із статутним капіталом всього в 251 000 грн. взагалі не має конкуренції по всій Одеській митниці?

Наші журналісти виявили зв'язок між заступником Одеської митниці Авдєєвим Едуардом та контрабандистом Одеси номер один на сьогоднішній день – Олегом Ковтуновим. Від інсайдера: Ковтунов, звертаючись до Авдєєва, встановивиши кулуарні домовленості, вирішує проблему з конкурентами по одній і тій же схемі. Авдєєв, з допомогою тимчасового керівника митниці Одеси Бочка Олексія, вирішують проблеми, навантажуючи конкурентів свого спільника в контрабандних махінаціях Ковтунова. Тобто, щоб бути безконкурентним лідером тендерів на зберігання конфіскованих вантажів на Одеській митниці з першочерговим правом на реалізацію та утилізацію товарів, потрібно мати своїх керівників митниці, котрі за попередньою домовленістю зроблять штучний пресинг на конкурентів. Притримуючи по максимуму термін розглядання справ, вони створювали штучні бюрократичні проблеми.

План перевірки у травні 2021р. ДСУПП встановив високий ступінь ризику діяльності фірми. Несвоєчасна звітність до податкової, незрозумілий рух коштів та подвійна бухгалтерія – це норма для фірм Ковтунова.

Паралелі між ТОВ «Базука», ТОВ «Вікос Юг» та ПП «РАФ» видно неозброєним оком. В їх створенні приймають участь одній ті ж люди: Алієв та Голіков, Алла Ковтунова  (мати Олега Ковтунова), Юлія Ковтунова (дружина Олега Ковтунова). Юрій Голіков – офіційний бізнес-партнер Ковтунова та директор ряду його фірм, він був його представником на зустрічі з Президентом України. Фірми створюються з мінімальним статутним капіталом, з підставними директорами, займаються одним і тим же видом діяльності, а саме – обманюють державу та збагачуються за її рахунок, накопичують податкові борги.



  

А все це дійство очолює одіозна особистість – Олег Ковтунов, бувший депутат Миколаївської облради від Партії регіонів.

Ковтунов на даний час являється безконкурентним лідером в тендерах на зберігання конфіскованих вантажів на Одеській митниці з першочерговим правом на реалізацію та утилізацію товарів. Чому минулого року він гидував зустріччю з самим Президентом України Володимиром Зеленським по дуже слизькій справі щодо танкера «Делфі» (Огляд танкеру «Delfi» на пляже Дельфін. 04.07.2020 - YouTube), котрий майже рік не міг прибрати з одеського пляжу, забруднюючи прибережену зону виливанням нафтопродуктів в межах одеського пляжу Делфін. Невже, щоб мати монопольну ліцензію на контрабанду у Чорному морі потрібно лише погидувати зустріччю із самим Президентом?!?

Тим часом, «великий бізнесмен» Олег Ковтунов своєю діяльністю та способом життя доводить нам, що в нашій країні можливе все, а на всі запитання, які йому ставлять, він відповідає (дослівно): «Мені по..й!»

Прошу НАБУ, ДБР та особисто пана Президента звернути увагу на цю ганебну ситуацію та вирішити це питання за законами України.

Сергій Хархаль

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий