Роботу «земельної» комісії Київради блокують «любі друзі» Микитася – Странніков, Маляревич, Харченко, Росляков та ПетровецьПостійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування фактично не працює вже майже рік. Про це нашому виданню розповіли пересічні кияни, які тривалий час не можуть вирішити навіть незначні питання, пов’язані як з набуттям права власності, так і з продовженням оренди землі.

Члени комісії просто ігнорують більшість питань, які стосуються продовження оренди на землю, купівлі землі, розірвання угод. Депутати банально не підтримують проекти рішень, під час засідань займаються особистими справами, розмовляють по телефону, виходять на перекур.

Яскравий приклад бездіяльності: у підприємця є комерційний об'єкт у приватній власності, під ним земля на правах оренди, відповідно до ст. 33 Закону України «Про оренду землі»: у разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із уповноваженим керівником органу місцевого самоврядування без прийняття рішення місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо комунальної власності). Найважливіше при цьому те, що Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов’язковому порядку.

Але, Київська міська рада та її виконавчі органи схоже діють за іншими правилами та незважаючи на наведенні приписи закону відмовляють підприємцям в укладанні угод про поновлення договору оренди землі без рішення Київської міської ради та висновку постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування про поновлення такого договору.

Відтак за задумом Київської міської ради, а не за законом, депутати мають проголосувати за рішення про укладання з підприємцем додаткової угоди, інакше відмовляють у розгляду документів та підписанні відповідної додаткової угоди, яку надають підприємці.
Хоча відповідно до закону, якщо протягом місяця після закінчення строку дії договору оренди землі Київська міська рада не надіслала орендарю лист-повідомлення про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим, а додаткова угода повинна бути підписана Кличко без будь-яких рішень та висновків.

Але при цьому, підприємців заганяють в глухий кут:  депутати не голосують, хоча це не потрібно, а Департамент надсилає підприємцям листи, що без рішення немає підстав для укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки.

За словами підприємців, подібних випадків – десятки. І за кожним – втрати міського бюджету. Вже зараз саботаж роботи Комісії оцінюють в десятки мільйонів гривень.

Експерти прямо кажуть: депутати не голосують за проекти рішень тоді, коли не бачать в них свій особистий інтерес. Для прикладу, голосування по скандальним ділянкам та об’єктам,  відбуваються взагалі без проблем. Максим Микитась та його «УкрБуд» завжди отримували те, що просили.

Відвідувачі Комісії звертають увагу на часту присутність у залі засідання Андрія Страннікова. Голова Комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку заходить до колег перед початком кожного засідання і нібито вказує депутатам, які рішення підтримувати, а що – «динамити».

Як розповіли нам у кулуарах Київради, присутність Страннікова на засіданнях «земельної» Комісії пояснюється наближеністю депутата до відомих столичних забудовників, зокрема до Максима Микитася. У ЗМІ багато інформації про допомогу, яку Странніков надавав Микитасю під час скандальної забудови Микільської Слобідки. Та й сам Странніков, за інсайдерською інформацією, володіє потужним будівельним бізнесом. Був співзасновником кількох компаній: будівельних фірм «Кроун» та «Українська будівельна компанія», ТОВ «Тельбін ІВА», а також ТОВ «Центр земельних відносин» (купівля та продаж земельних ділянок). Хоча про жодну з цих компаній ні пари з вуст в його декларації. Зате там є 5 квартир та 11 мільйонів гривень готівкових коштів.

Окрім Страннікова частим гостем на «земельній» Комісії є його колега з «бюджетної» комісії – Олесь Маляревич. Його експерти називають одним з найбільш наближених до Максима Микитася депутатів. Він також небайдужий до землі та забудов, вказують експерти.

Допомагають Страннікову та Маляревичу «керувати» земельною комісією Олександр Харченко, Олег Петровець та Віталій Росляков, розповідають в кулуарах Київради. Ці депутати тісно пов’язані поміж собою та входять до неформальної групи підтримки Максима Микитася.

Підприємці, бізнесмени, пересічні кияни звертають увагу: Київрада фактично вже не працює, депутати чекають на вибори восени, але використовують час, що лишився, для особистого збагачення. Бо розуміють, що переобратись заново шансів може і не бути.
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий