Момот Юрій Павлович: чи сяде корупціонер за розкрадання коштів АТОшників, офшорні та нафтові оборудки?


 Якщо дивитися на корупцію з індивідувальної точки зору – то це моральна проблема певної людини, яка вчиняє недоброчесно. В Україні в результаті люстрації з’ясувалося, що з відстороненням окремих, конкретних людей проблема корупції не зникає.

 Це явище має глибинні коріння і його треба розглядати системно. Мова йде про суспільний лад та доступ окремих людей, наділених владою до суспільних благ, як до своїх власних. Запобігати корупції – це не лише робота уповноважених органів, які доречі, доволі часто з різних причин покривають корупціонерів. Долучатися до боротьби з корупцією та корупціонерами має кожен із нас. 

Тому вважаємо за потрібне всебічно висвітлювати діяльність корупціонерів з метою залучення громадськості до боротьби з моральними виродками. Такими, наприклад, як Момот Юрій Павлович – гросмейстер корупційних шатранг в категорії середня вага. 

Пан Момот не соромиться заробляти собі на життя не тільки за рахунок розкрадання коштів державного бюджета, але й шляхом привласнення грошей, що виділяються країною на підтримку воїнів захисників, постраждалим від бойових дій на Сході України, його бізнес-справи доволі заплутані, а кінці в воду від пукає в закордонних офшорах.

Отже знайомтеся –  Пан Юрій Павлович Момот  Офіцерів повітрянодесантних військ, отримав освіту Рязанському вищому повітрянодесантному командному училищі Міністерства оборони Російської Федерації. Минулого року балатувався до Петрівської сільської ради Вишгородського району Київської області на перших виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» (№4 у списку). Є екс-керівником ТОВ «Збут Енерджи ЛТД» – постачальника електроенергії для АТ "Укрзалізниця" (редакція – відповідні факти можливого заволодіння коштами АТ "Українська залізниця" за період 2019-2020 років,  діяльність структури, що перебуває під керівництво Момота, розслідуються НАБУ та САП ).

Благодійна ветеранська діяльність Момота в колі друзів

У 2014 році Момот разом з однодумцями зареєстрував БФ «Фонд ветеранів війни та учасників АТО», який виступив у ролі дорадчого органу для Міноборони, завдяки чому у Юрія Павловича сформувалася чудова нагода заробити на «ветеранській темі». 

Завдяки діяльності Фонду та якісним контактам, з подібними йому моральними виродками, в Міноборони України, невдовзі Момоту вдалося запустити прибутковий проєкт «Коло Друзів». Товариство з однойменною назвою було засновано БФ «Фонд ветеранів війни та учасників АТО» та займалося  наданням рекреаційних послуг для ветеранів. На сьогоднішній день ТОВ «Коло Друзів» фігурує як один з учасників «схеми» виведення 10 мільйонів бюджетних гривень при закупівлі «рекреаційних послуг» у ТОВ «Санаторій «Феофанія» для учасників АТО у 2015-2016 роках. Доступ до документів отримано в рамках розслідування кримінального провадження №42016101070000112, зареєстрованого в червні цього року за ч. 3 ст. 368 ККУ — одержання хабара. Цікавий факт, що провадження, розпочате за матеріалами ГУКЗЕ СБ України, було відкрито 07.06.2016 — наступного дня після «звільнення» Момота Ю. П. з посади керівника структури. Згідно із відкритим джерелами Момот Ю. П. перебував на посаді керівника «Кола друзів» з 09.03.2016 по 06.06.2016 — в період активної фази ветеранської допомоги.  

Качайте нафту — вона золота

Не менш цікавою за ветеранську є історія керування Юрієм Павловичем потужним дочірнім підприємством ПРАТ «НАК "Надра України"» «Чернігівнафтогазгеологія». На посаді керманича структури, види діяльності якої пов’язані із розвідувальним бурінням, добуванням сирої нафти, добуванням природного газу, оптовою торгівлею хімічними продуктами та діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії і наданням послуг технічного консультування в цих сферах, — Момот перебував з 24.11.2016 по 12.02.2020 року. За час його бурхливої активності до підпорядкованого йому підприємства виникли питання у СУ ГУНП в Чернігівській області, що вилились у кримінальне провадження №12017270000000286 від 06.03.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України. Суть справи полягає у «зливі» трубних конструкцій в інтересах приватної компанії ТОВ «Виробнича база "Левадник"». За оцінками слідчих, «формальне списання засобів, що перебували на балансі підприємства» мало місце у листопаді-грудні 2016 року і завдало збитків ДП «Чернігівнафтогазгеологія» на 2 мільйони гривень. Судовий розгляд справи затягнувся через низку оскаржень рішень суду, що припинились тільки-но Момот Ю. П. залишив посаду керівника в 2020 році. Отримувач списаних засобів ТОВ «Виробнича база "Левадник"» підозрювався ГУ ДФС у Полтавській області в ухиленні від сплати податків. Відповідне кримінальне провадження (№42018170000000023) було внесено до ЄРДР 25.01.2018 року. 

Офшори Момоту у поміч

Окрім локальних українських ґешефтів, Юрій Павлович займається розвитком закордонного бізнесу та мав (і має) декілька зарубіжних компаній. Зокрема, на території Російської Федерації він виступав у ролі власника 35% ООО «Преміум Авто» (ОГРН 1123256009194, ИНН 3241502845, РФ, Брянська обл., м. Новозибків, ЛІКВІДОВАНЕ 14.01.2016), основний вид діяльності якої — автомобільний вантажний транспорт. Компанія припинила свою діяльність 14 січня 2016 року, про що свідчить виключення з реєстру ЕГРЮЛ. До речі, у власності Момота й досі перебуває автомобіль — КАМАЗ 5511 1984 р.в., ДНЗ АА4169НВ, якій цілком міг використовуватись російською юридичною особою для логістичної діяльності. 

Крім того, в реєстрі юридичних осіб Республіки Кіпр представлена компанії STILCROS SERVICES LIMITED, в якій YURIY MOMOT фігурує в якості директора і секретаря (НЕ 366514, дата реєстрації: 24.02.2017). Цікаво, чим таким займається пан бізнесмен на офшорному острові? Відповідь на це запитання слід шукати в «чорній бухгалтерії» низки вітчизняних ТОВів, жодних ознак офіційного підтвердження діяльності яких нам виявити не вдалося.  

Бізнес напрямки із невизначеною етимологією та призначенням

Номер 1 - ТОВ «Еко-Тех»  – у структурі пан Момот обіймав посаду директора до 16.08.2021 року. Засновником ТОВ є компанія «Каптек Корпорейшн Л. П.» («Captek Corporation L. P.», реєстраційний номер SL008447). Компанія-засновник ТОВ «Еко-Тех» утворена двома «компаніями-реєстраторами», зареєстрованими на території Республіки Панама 10.12.2010 року. Юридично «Captek Corporation L. P.» розпущена 31.03.2013 року і не здійснює ніякої діяльності. Момот Юрій Павлович — єдина посадова особа, що здійснювала керівництво і управління діяльністю ТОВ «Еко-Тех». 

ТОВ має всі ознаки фіктивності та могло використовуватись для виводу коштів за межі України, оскільки юридичні особи категорії «limited partnership», яким є засновник ТОВ «Еко-Тех», мають спрощену систему оподаткування для нерезидентів як для України, так і для Великобританії, на території якої ТОВ зареєстроване. Незважаючи на отримані ліцензії та основний вид діяльності «оброблення неметалевих відходів та брухту», жодного підтвердження діяльності ТОВ «Еко-Тех» не знайдено.  

Номер 2 -  ТОВ «Укрнеоноформлення». На цьому підприємстві Юрій Павлович займав посаду директора до 05.08.2021, а перебував у статусі засновника та бенефіціарного власника до 19.07.2021 року. Після його «звільнення» керівну посаду зайняла Івахно Вікторія Вікторівна. Аналогічні посади ця ж особа зайняла в ТОВ «Еко-Тех». За аналогічним ТОВ «Еко-Тех» принципом: юридична особа отримувала ліцензії ДАБІ, а її фактичної діяльності не виявлено. Можливе використання у якості «частини» механізму конвертаційних центрів або ж привласнення нерухомості під виглядом «будівництва». 

Номер  3 – ТОВ «ЮНІАР БУД» обіймає третю сходинку в переліку загадкових структур Момота. Компанія існує з 2008 року, заснована цивільною дружиною Юрія Павловича — Шуміліною Наталєю Вікторівною. Директор підприємства — такий собі Пацьора Андрій Васильович. Пацьора є співзасновником «ЮНІАР БУД». Так само, як і ТОВ «Укрнеоноформлення», ця компанія отримувала ліцензії ДАБІ, але фактичної її діяльності не виявлено. Існує версія, що функція структури полягає в реалізації «конвертаційних» схем. Діяльність цієї компанії може бути пов’язана з 13-ма ФОПами, зареєстрованими на Пацьору.13 ФОПів не фіксують жодної публічної діяльності, а так само можуть використовуватись як частини «схем».  

Підсумовуючи вищеописане, поставимо декілька важливих запитань:

 1. Чому з таким масивним послужним списком пан Момот досі «активнічає»? 

2. Коли саме корупціонер  Юрій Павлович Момот буде покараний за спричинений ним комплекс злочинів за всією суворістю закону?

Ваші версії відповідей шановні читачі. Долучайтеся до обговорення, адже лише разом ми здатні активізувати питання подалання в Україні корупцію та притягнення до відповідальності злочинців.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий