Буковинські політичні рейдери, або Як втемну віджати політичну партію на відшибі

 


Ідіома - готуй сани влітку, а воза взимку найкраще працює у середовищі політиків, яких недавно виперли з села.

Ми до чого. А до того, що днями у Чернівецькій області, стомленій дощами і невдоволеними аутсайдерами, сталося таке собі рейдерське захоплення обласного осередку політичної партії "УДАР".

У розшифровці це "Чернівецька обласна організація політичної партії "УДАР", "Український демократичний альянс за реформи" Віталія Кличка.

Причому, вся пертурбація, схоже, відбувалася без відома чи погодження з поки ще діючим головою структури Олександром Руснаком. Ну і, звісно, членами осередку. А це пряме порушення статуту партії.

Номінант на посаду лідера, такий собі Валерій Чинуш, котрий балотувався під №3 партії "РІДНЕ МІСТО" у Чернівецьку міську раду, схоже, використав свої давні дружні відносини з бізнес-партнером, однопартійцем Василем Проданом та Оксаною Петрівною Продан, щоби проскочити у це крісло. До речі, пані Оксана не вперше намагається втрутитися та вплинути на формування внутрішньопартійної структури Черновецького осередку. І дуже наполегливо.

Отож, Валерій Чинуш з соратниками фактично "віджав" чи приватизував осередок. Але була і прелюдія, у Києві тихо відбулися псевдозбори представників Чернівецького обласного осередку "УДАР", на які ніхто з діючих членів осередку не був запрошений чи поставлений про них до відома. На цім зібранні маленької масонської ложі провінційного польоту саме новоспечені члени осередку, включно з зятем Чинуша - Андрієм Брязкалом, обрали його тестя Валерія Чинуша головою осередку. Монархія фореве.

Щоби переконати і так заангажований загал зібрання, Чинуш для годиться пообіцяв, що фінансуватиме осередок, влиє нові струмені у його діяльність чи комусь в очі, активізує роботу, щоби з чимось вийти на чергові вибори. Звісно, йому. У подібному він завірив і керівництво партії, але як кажуть на Буковині - не вір, не втратиш. 

Яка ж доля інших членів Чернівецького обласного осередку "УДАРу"?

Дуже проста, схоже, вони у найближчі дні слухняно напишуть заяви, бо добре поінформовані, куди може їх доправити човен без вітрил під назвою "ЧИНУШ". 

Хтось, може, і спроможеться на якусь пацифіську пресконференцію, але насадження думки, що за Чинуша стоїть київське партійне керівництво, зробить її млявою, прощальною. 

Тобто вслід за "ГОЛОСОМ", який поволі зійшов на пси, сходить на них і такий монументальний колись "УДАР". Як кажуть на Буковині - курва дошка, а кому ж тепер вірити? 

Хто ж, пустивши Валерія Миколайовича Чинуша у таке самостійне плавання із завідомими його прогалинами в освіті та туманним  нажиттям первинного капіталу, прикриє йому корму? Схоже, надія саме на Оксану Петрівну Продан, дружину скандального екс-секретаря міськради Василя Продана, яка є не останньою людиною у верхівці "УДАРу".  

Бо ще у 2012 році вона вперше балотувалася у парламент саме від партії "УДАР" Віталія Кличка і була №4 виборчого списку. А у 2019 році ця пані взагалі стала головою партії "УДАР", причому, не лише за гарні очі, організатор вона хороший.

Далі більше. У 2020 році Оксана Продан безапеляційно очолила Виборчий штаб кандидата на посаду Київського міського голови Віталія Кличка та Виборчий штаб партії "УДАР" на виборах мера Києва. І Кличко переміг. Тож важелів впливу предостатньо, навіть з огляду на останні політичні гойдалки.

Зараз вона разом з Артуром Палатним, котрий в березні 2021 року був обраний головою політвиконкому партії, тобто є другою людиною в "УДАРі" після Кличка, займається саме розбудовою регіональної структури партії. Та створенням і модернізацією осередків.

А з цього випливає, що без узгодження доброї волі Оксани Продан з позицією Артура Палатного, батько чернівецької демократії - Чинуш ніколи б не очолив такий презентабельний осередок.

Зрештою, провернути це було легко, бо зайнятий Києвом та війнами проти нього рейдерів Віталій Кличко не має достатнього часу, щоби  втручатися у питання партійної розбудови. Отже, цілком віддав право вирішувати зазначеним товаришам-однопартійцям.

Але й тут є один нюанс. І він саме на тлі антитези Кличко-Зеленський. Оскільки зазначений Валерій Чинуш всюди - від міськради до застілля на ставку номінує себе другом президента. Мовляв, він разом зі своєю донькою постійно підкладав плече Зеленському та Зе-команді у період її формування. А зараз він є одним з найбільш наближених у області до Іллі Павлюка, який реально знається з президентом і ще формує йому команду на місцях.

Тому питання: то з ким він погоджував такий свій дрейф у бік опозиційної президенту і його офісу сили, як "УДАР"?

Бо всі прекрасно знають, які стосунки панують між багаторазовим чемпіоном світу у важкій вазі з президентом-важковаговиком із 73% підтримки виборців. Третьому у цьому ринзі місця мало.

То у чому річ? Що затіяли у Чернівцях? Виглядає - крамолу.

Схоже, що команда губернатора Осачука у форматі: Продан-Михайлішин-Чинуш вже загодя прийняла рішення перегрупуватися. Оскільки соціологічні дослідження ще минулого року підтвердили токсичність як "РІДНОГО МІСТА", так і його лідера Василя Продана.

Спроби втекти від мертвого бренду були і раніше, коли стояло завдання зайти строєм у місцеву "Слугу Народу". Це був шанс зберегти за собою контроль за Чернівецькою міською радою. Але вони не переграли простого, лише з вигляду, її обласного голову - Віталія Другановського. Він не пустив інородних в обласне тіло партії. Це був жорсткий ляпас для маститих інтриганів, можливо, тому тепер вони вирішили так стрімко використати іншу впливову на їхню думку силу - "УДАР".  

І, схоже, це майже вдалося. Проте у жорсткому протистоянні команди Осачука-Продана-Михайлішина-Чинуша проти владного дуету Бойко-Клічук - в області ще зовсім не вечір.

Бойко через близькість до Дмитра Разумкова і Клічук через Асоціацію міст України активно підтримують Віталія Кличка. Але тепер на місцевому рівні вони навряд чи будуть сприяти розбудові зданого Чинушу "УДАРУ". Тим більше, що проданові хлопці вже відкрито грають проти президента. І вони це розуміють, тому намагаються шифруватися.

Підконтрольний Продану телеграм-канал "Сосєд" терміново видав статейку, завданням якої є саме виведення його та іже з ним з-під "УДАРу" у прямому і непрямому змісті. Що ж, Продан намагається на людях створити ілюзію наявності протистояння та розколу у "РІДНОМУ МІСТІ". Щоби таким чином пояснити дії Чинуша. Мовляв, я просто вийшов погуляти, а все вирішує дружина - Оксана Петрівна. Але всі розуміють, що у разі чого, Василь Сафронович при будь-яких розкладах знайде до неї підхід.

Логіка проста і тривіальна, бо в Україні адвокату не обов'язково знати закони, достатньо обідати із суддею. За аналогією у Продана є не лише можливість обідати з дружиною-політиком, а ще й іноді розмовляти проти ночі у ліжку. Дуже сумніваюся, що про Чинуша.

Стас Микульський

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий