В ЄС зрозуміли, що Росія хоче інтегрувати Донбас

Палаючий паспорт громадянина Росії біля будівлі російського генерального консульства в Одесі під час акції вшанування пам’яті жителів Маріуполя, вбитих в результаті обстрілу російських гібридних сил. Одеса, 25 січня 2015 року

В Європейському Союзі вважають, що Росія намагається “фактично інтегрувати” частину українського сходу. Про це свідчить документ, який поширили між країнами-членами ЄС.

У документі вказано, що проведення Кремлем нелегітимних виборів на Донбасі та видача паспортів місцевим жителям – це кроки, “направлені на фактичну інтеграцію неконтрольованих урядом частин України до Росії”, повідомляє BBC News Україна з посиланням на Bloomberg.

Росія неодноразово заперечувала, що планує захопити контрольовані бойовиками території, нагадує Bloomberg. Натомість у Кремлі заявляли, що налаштовані на втілення мирної угоди 2015 року, яка нині забуксувала, і за якою ці території отримали б суттєву автономію всередині України.

“Більша автономія для Донбасу потенційно дала б йому право вето на національні цілі, зокрема членство в ЄС і НАТО, яким протистоїть Путін, однак які підтримує більшість 42-мільйонного населення країни”, – пише видання.

Документ ЄС пропонує шляхи підсилення стійкості України до російської агресії. Зокрема:
збільшити підтримку в протидії “гібридним викликам, зокрема кіберзагрозам та дезінформації”;
допомогти Україні з вакцинацією проти КОВІД-19 – “особливо вразливим групам”;
підсилити енергетичну безпеку, щоб зменшити залежність від Росії;
покращити зусилля з невизнання російських паспортів, виданих жителям Криму та частин Донбасу;
дозволити Україні взяти участь у деяких безпекових проєктах ЄС.

Посли Євросоюзу з комітету політики та безпеки мали різні погляди на документ під час дискусії, пише Bloomberg, цитуючи окремий меморандум.

Одна група широко підтримала його зміст та послідовність. Інша наполягала, що він недостатньо акцентує реформи, які має провести сама Україна, зокрема у сфері корупції. І що країни-члени ЄС мають поговорити перед тим, як розширювати співпрацю у безпекових програмах.

Євросоюз критикували за те, що він, на відміну від США, не накладає достатньо санкцій на Росію, додає видання.

Згідно з документом, нові санкції проти Росії будуть залежати від “подальшого стрімкого погіршення ситуації з суверенітетом, незалежністю та територіальною цілісністю України”.
Прискорена паспортизація

Росія вже давно видає паспорти жителям так званих “ДНР” і “ЛНР” у спрощеному порядку. Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денисова заявила, що російська влада прискорили видачу паспортів.

“Наразі паспорти там отримали майже 600 тисячі українських громадян – це чиновники органів місцевої влади, вчителі, лікарі. Діють за принципом – якщо ти не отримуєш паспорт – ти не працюєш”, – написала вона у Facebook.

Указ про спрощений порядок видачі російських паспортів жителям сходу України президент Росії підписав навесні 2019 року.

На початку травня цього року МВС Росії оголосило, що російське громадянство отримали вже 527 тисяч жителів, як сказано в прес-релізі, “окремих районів Донецької та Луганської областей України”.

На початку квітня заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак сказав, що Росія увипалку загострення конфлікту буде захищати “своїх громадян” на Донбасі.

Джерело: "Духовний фронт України"

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий