Харківські поліцейські зафіксували підробку документів з боку осіб Української антипіратської асоціації


Близько тижня тому, 7 січня 2021 року, Харківською поліцією розпочато досудове розслідування в рамках кримінального провадження №12021225060000023 щодо діянь заступника голови громадської організації "Українська антипіратська асоціація по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп'ютерні програми" (УАПА, ЄДРПОУ 35058390) Ігоря Анатолійовича Михайлова, які кваліфікуються згідно ст. 358 Кримінального кодексу України ("підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів").
Як виявилося, харківські поліцейські у даному розслідуванні "вийшли" на своїх колег із Основ'янського районного відділу, які впродовж 2017-2018 років, за безпосередньої участі та за ініціативи УАПА, насамперед, в особі заступника голови організації Михайлова І.А., здійснювали розслідування ніби-то фактів порушення авторських прав, що належать провідним світовим кінокомпаніям, на підставі завідомо неправдивих даних та експертних висновків, які, власне, і надавала УАПА слідчому та суду.
Згодом, на підставі цих висновків буцім-то "потерпілої сторони" працівники поліції, не маючи переконливої доказової бази, схиляли обвинувачених у комп'ютерному пиратстві до укладання угод зі слідством, в яких останні визнають свою провину, а УАПА в свою чергу не висуває до них майнових претензій в порядку цивільного судочинства.
Наразі харківські правоохоронці перевіряють повноваження УАПА представляти інтереси світових кіновиробників у кримінальному судочинстві, відповідно до вимог чинного законодавства України.
Слід відзначити, що УАПА тісно співпрацює з кіберполіцією по всій Україні й завдяки цьому партнерству неодноразово здійснювалося кримінальне переслідування деяких вітчизняних ІТ-компаній, проводилися активні слідчі дії, насамперед, обшуки, вилучення матеріальних носіїв інформації та комп'ютерної техніки із грубими порушеннями вимог кримінально-процесуального законодавства. 
У такий спосіб, на переконання деяких колишніх правоохоронців, паралізувалася діяльність суб'єктів підприємницької діяльності, яких згодом також схиляли до визнання провини і укладання угоди зі слідством, не виключно що і за матеріальну винагороду працівникам поліції. 
Дивно, що жодної реакції від керівництва кіберполіції та Офісу Генерального прокурора досі не було. 

"Відкрита Україна"

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий