Боротьба за Регіональну газову компанію


Газова галузь в усі часи була цікавою як бізнесу, так і владі, боротьба за грошові потоки ніколи не припинялась. У 2019 році, який став напруженим, посилилось протистояння колишніх і діючих ТОП Менеджерів РГК та сірих кардиналів цього сектору, адже на кону — контроль над двома десятками Газорозподільних компаній країни — облгазами. 


 Олександр Притика


До 2017 РГК контролював досвідчений Олександр Притика, який в свій час у інтерв’ю відомому виданню сказав, що облгази не цікаві, збиткові і їх можна продати лише за 1 гривню, після цих слів та конфлікту у Харкові, пов’язаного з кадровою політикою, на його місце був призначений Олег Ніканоров.

Але часи змінюються. У грудні того року Національна Комісія - НКРЕКП затвердила новий збільшений тариф для газорозподільних компаній, а це означає що підприємства галузі отримають значний додатковий фінансовий ресурс, за який розвернулась справжня боротьба! Почався період зливу компроматів.


Іван Мирний

Як повідомив нам співрозмовник близький до цієї теми, основними опонентами за місце під сонцем стали Притика О.Я. та тіньовий куратор Економічної безпеки РГК Мирний Іван, Народний депутат 8 скликання до серпня 2019, Голова підкомітету з питань антикорупційної політики Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. Серед давніх дружніх зв’язків, слід відмітити стосунки, що склалися за часів роботи в УБОЗ Чернівецької області з працівником прокуратури міста Чернівці, земляком - Анатолієм Матіосом, колишнім Головним військовим прокурором України, а нині керівником детективного агентства - інструментом збору компроматів.


Мирний лобіював призначення на ключові посади афілійованих та близьких до себе осіб, зокрема Ніканорова О.Б. та Назарчука В.С. колишнього заступника начальника ГУБОЗ МВС України, який на даний час очолює Департамент безпеки РГК і контролює усіх Директорів з безпеки в облгазах. Це дало змогу взяти під повний контроль фінанси підприємств, закупівлі товарів і послуг, зріджений газ, що мав би реалізовуватись населенню. Але як відомо із державного реєстру судових рішень, газ до населення не надходив, а був проданий через мережу підконтрольних організаторам схеми АЗС. Учасники схеми заробили десятки, а можливо і сотні мільйонів гривень.  

 Валерій Назарчук

Загострення відносин відбулось восени того року, коли працівники безпеки РГК звинуватили близького до Ніконорова О.Б. начальника Департаменту матеріального забезпечення РГК Ковалівнича А.А. у зловживаннях під час закупівель, формуванні технічної політики під «свої контори». Як наслідок Ковалівнич А.А. був усунений з посади. Можемо лише здогадуватись які суми не поділили групи впливу. 

 Олег Ніканоров

Але досвідчений Притика О.Я. спостерігає і не збирається стояти осторонь, обізнані люди стверджують, він вже готує «Папки» з інформацією щоб дискредитувати опонентів в очах акціонерів і нової державної влади. Його Фонд «Агенція інвестиційного менеджменту» код ЄДРПОУ 33192037, значно схуд за останні роки, і саме зараз час наповнити його свіжими грошовими потоками із облгазів.

PS За інформацією нашого співрозмовника, пан Ковалівнич А.А. фактично не був усунений від схем закупівель, а лише змушений був перенести центр прийняття правильних рішень до АТ Львівгаз, на базі якого запрацював міжнародний логістичний центр – МЛЦ, мета якого проведення централізованих закупівель підприємствами групи, Куратором МЛЦ стала довірена особа останнього Китриш Тарас Михайлович.
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий