Керівник Чорноморского управління «Укртрансбезпеки» Пастух на «схемах» намагається монополізувати пасажирські перевезення на Херсонщині
Стаття-розслідування про чиновника-рейдера Ігора Пастуха викликала чималий резонанс. Ми розповідали про «оборудки» очільника Чорноморского регіонального управління «Укртрансбезпеки», який разом з кримським «бізнесменом» Аль Ахмедом Васімом Ахмедом «пресують» легальних перевізніків, котрі їздять від станції біля КПВВ «Каланчак».

З боку материкової України вони намагаються взяти під повний контроль всі рейси пасажирського автотранспорту на Херсонщині. А за допомогою Васіма Ахмеда на території окупованого Криму пасажирів чекають автобуси-дублери, які везуть перетнувших адміністративну лінію пішки людей далі по Криму.

Ігор Пастух та Васім Ахмед ретельно готувалися до монополізації пасажирських перевезень на Херсонщині

Нагадаємо, що біля КПВВ «Каланчак» працює абсолютно легальна автостанція, атестована Міністерством інфраструктури. А «отара» з Пастуха і двох «овець» - Анатолія Норченка і Васіма Ахмеда - через підконтрольне останньому ТОВ «Інжиніринг Буд Інвест» (і за негласної підтримки влади селища Мирне) облаштовує і обслуговує нелегальне місце паркування та відправки пасажирів, які хочуть потрапити до Криму або повертаються на материкову Україну.

Механізм тиску та рекету дуже простий – Пастух з подільниками намагаються «придушити» легальних перевізників позаплановими незаконними перевірками, більшість яких проводяться вночі, коли це заборонено самою «Укртрансбезпекою». Наразі з цим Пастух з підопічними домовились з нелегалами, в яких немає навіть ліцензій на пасажирські перевезення. За певну «мзду» вони повністю звільнені від перевірок. Більше того, серед цього транспорту є навіть два Mercedes Sprinter самого Пастуха! До його «банди» входять діючі чиновники «Укртрансбезпеки», яких зробимо відомими:

        Анатолій Анатолійович Норченко;
        Євген Васильович Канін;
        Денис Васильович Чорпіта;
        Володимир Михайлович Мельник;
        Юрій Костянтинович Кривий;
        Євген Вікторович Соловйов.

А зараз ми розберемося, до чого ж дійсно прагне Пастух із вищевказаними особами, та як вони «підставляють» потужну всеукраїнську політичну силу, яку очолює колишній голова Уряду України. Ми покажемо, як Пастух безсоромно використовує службове положення, політичні важелі, партійне майно, та намагається докорінно опанувати ринок пасажирських перевезень та стати справжнім «транспортним бароном Херсонської області».

Сподіваємося, нові факти зацікавлять вже не тільки читачів, а й керівників правоохоронних органів Херсонщини, які намагалися за дивним збігом взагалі не помічати той кричущий безлад в транспортній сфері Херсонської області, який штучно створив керівник Чорноморського міжрегіонального управління «Укртрансбезпеки» Ігор Олександрович Пастух! Взявши під тотальний контроль сегмент нелегальних перевезень, Пастух вирішив піти далі та суттєво закріпитися в «правильному» розподіленні вже легальних перевезень автомобільним транспортом на міжміських і приміських внутрішньообласних  маршрутах.


 
Влада Херсонщини «заплющила очі» на кримінальні оборудки Ігоря Пастуха

Днями відбулось те, до чого готувався Пастух з підлеглими кілька місяців – конкурс на пасажирські перевезення на Херсонщині, він режисовано відбувся 5 листопада! Хоча, «конкурс», результати якого буди написані заздалегідь, більш нагадував вертеп. Нащо той цирк було називати «конкурсом»? Що було потрібно, за думкою Пастуха, до перемоги? Правильно - необхідно мати контрольовану «більшість» в складі конкурсного комітету!!! Наш герой таким шляхом і пішов…Враховуючи його дуже теплі стосунки з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим (цікаво, а чи знають в Адміністрації Президента України той факт, що пан Гордєєв в деяких «делікатних» питаннях повністю підконтрольний «екс-БЮТівцю», а зараз «фронтовику» Пастуху)? Наш «комбінатор» Пастух вирішив завчасно утворити «приватний» кишеньковий конкурсний комітет на розподіл перевезень пасажирів на автомобільному транспорті. А чому б й ні, якщо губернатор «благословив» подібні витівки…

Так, розпорядженням Голови Херсонської ОДА від 07.05.2018 року за №394 «Про внесення змін до складу конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських і приміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування», призначають до складу конкурсного комітету підлеглу пана Пастуха, начальника відділу надання адміністративних послуг Чорноморського міжрегіонального управління «Укртрансбезпеки» Копилову Анжеліку Сергіївну та члена маловідомої громадської організації «Транспортний контроль міста Херсон» Кучеренко Тетяну Ігорівну. Поцікавившись персоною останньої та звернувшись до відкритих даних, вдалося з’ясувати, що Кучеренко Т.І.  до останнього часу працювала в Херсонській обласній організації політичної партії «Народний Фронт» на посаді начальника відділу з організаційної роботи. Виходить, що вона теж підлегла пана Пастуха…Як Ігор Пастух створив кишенькові компанії для «приватизації» конкурсного комітету

Далі стає цікавіше! Попрацювавши з електронними базами даних, вдалося з’ясувати, що Кучеренко Тетяна Ігорівна, починаючи з 31 серпня 2018 року, приступила до виконання обов’язків директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Містраль-Південь» (код ЄДРПОУ 40295824), яке зареєстроване за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 32. Так-так, за тією самою адресою, де знаходиться обласна організація політичної партії «Народний Фронт» та офіс «величного» пана Пастуха! В попередній статті ми показували фото незадекларованих автівок Пастуха та його жінки, запаркованих біля цього офісу…Зробивши невеличкий аналіз ТОВ «Містраль-Південь», стає зрозуміло, що ця комерційна структура розширила перелік видів діяльності та, як не дивно, саме в сфері наземного автомобільного транспорту. Так було добавлено наступні КВЕДи:

        49.31 – пасажирський наземний транспорт міського і приміського сполучення;
        49.32 – надання послуг таксі;
        49.39 – інший пасажирський наземний транспорт;
        49.41 – вантажний автомобільний транспорт.

Стає зрозумілим, чому невеликим перевізникам Херсонської області в травні 2018 року пан Пастух наполегливо «пропонував» переходити працювати «під дах» нікому не відомого ТОВ «Містраль-Південь», при цьому гарантувавши відсутність проблем зі сторони Чорноморського управління «Укртрансбезпеки».

Очевидним є й факт порушення постанови Кабінету міністрів України №1081 з боку організатора конкурсу, а саме Управління транспорту та зв’язку Херсонської обласної державної адміністрації, в частині ст. 23: «До складу конкурсного комітету НЕ МОЖУТЬ входити представники суб'єктів господарювання - автомобільних перевізників, які є перевізниками-претендентами або які провадять діяльність на ринку перевезень пасажирів, а також представляють інтереси окремих автомобільних перевізників». Є підстави вважати, що керівники управління транспорту свідомо «заплющили очі», не помітивши даний факт!

Але, і це ще не все!!! Далі буде гарячіше… Розпорядженням Голови Херсонської обласної державної організації від 19 жовтня 2018 року №765 «Про внесення змін до складу конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішьообласних автобусних маршрутах загального користування», до складу конкурсного комітету зараховують Масютку Миколу Вікторовича – керівника громадської організації «Союз Легальних Перевізників». Назва сама вже вражає… Провівши поверхневий аналіз, ми дізналися, що ця громадська організація зареєстрована за відомою вам адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 32 (так, у офісі обласного «Народного Фронту»). Та й серед засновників вказані вже відомі вам прізвища, комерційні компанії та кишенькові ГО-шки Пастуха: 

        Кучеренко Тетяна Ігорівна (директор ТОВ «Містраль-Південь» та діючий член конкурсного комітету, але від ГО «Транспортний контроль міста Херсон»);
        Виноградова Ольга Олександрівна (одноосібний власник ТОВ «Містраль-Південь», діючий працівник обласної організації політичної партії «Народний Фронт» та племінниця дружини Ігоря Пастуха Оксани);
        Масютка Микола Вікторович (директор ТОВ «СТО «БУКОВИНА.ЛТД» (код ЄДРПО 36129911, м. Херсон, вул. Куліша, 13). Як мі показували у першій статті, саме там зберігається весь незадекларований елітній автопарк подружжя Пастухів). 

Чим ще цікаве це ТОВ? Тим, що серед його засновників є близькі до пана Пастуха люди, про яких неодноразово писали у ЗМІ Херсонщини: Віталій Бургар та Юрій Серебряков. Вони – куми Ігоря Пастуха та його постійні партнери по рибалці. Також серед засновників значиться Хруник (Пастух) Ірина Олександрівна. Остання є рідною сестрою нашого фігуранта! От такий от «сімейний підряд»…Це цікаво, що громадська організація «Союз Легальних Перевізників» була зареєстрована лише 24 вересня 2018 року, а вже 19 жовтня 2018 року голова правління цієї ГО був включений до складу конкурсного комітету розпорядженням Голови Херсонської ОДА Гордєєвим. Оперативність вражає…

До проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських маршрутах загального користування про запас підготували ще один «рояль в кущах» – представника «від громадськості» Виноградову Ольга Олександрівна. Її планували «пхати» від громадської організації «Антикорупційне Бюро Херсонщини» (код 42490015, м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 32) -  за тією ж самою адресою, що й інші ГО-шки Пастуха. Не регочіть, але ось склад її засновників: 

        Микола Масютка;
        Тетяна Кучеренко;
        Ольга Виноградова. 

Схоже, що у Ігоря Пастуха вичерпалася фантазія із «засновниками», але було певне творче піднесення відносно назв цих нашвидкоруч зліплених «кишенькових» громадських організацій. Втім, для шахрая цього вистачило.

5 листопада пройшло засідання «конкурсної комісії» з перевезень пасажирів на міжміському та приміському транспорті загального користування під головуванням начальником управління транспорту та зв'язку Херсонської ОГА Валерієм Соценком. Кишенькові «члени» комісії розподілили такі «ласі» шматки у вигляді наступних маршрутів:

·         Аеропорт «Херсон» - Чонгар «КПВВ»;
·         Аеропорт «Херсон» - Ставки «КПВВ» ч/з Каланчак;
·         Каланчак (КПВВ) - Херсон АС «ЮГЪ»;
·         АС Лазурне - Херсон АС «ЮГЪ»;
·         АС Лазурне - Херсон АС «ЮГЪ»;
·         АС Лазурне - Херсон АС «ЮГЪ»;
·         АС «Скадовська» - АС «Херсонська міжміська» ч/з Виноградово;
·         Херсон АС «ЮГЪ» - АС «Скадовська»;
·         Приморське - Херсон АС «ЮГЪ»;
·         Херсон АС «ЮГЪ» - Приморське;
·         Херсон АС «ЮГЪ» - Каланчак (КПВВ);
·         Залізний Порт - Херсон АС «ЮГЪ»;
·         Херсон АС «ЮГЪ» - Залізний Порт.

Конкурсний комітет вибрав переможців шляхом «таємного» голосування. В результаті на 5 років ці маршрути отримали такі перевізники: 

·         ЧП «Поярков»;
·         ФЛП О.А. Демчук;
·         ЧП «Корсар»;
·         ФЛП А.В. Присяжний;
·         ФЛП О.В. Камінський.

Хто ці «підприємці», наразі відомі легальні перевізники Херсонщини не скажуть, бо це є «фантоми». Приміром, як метелики, що живуть лише один день. А, як приклад, одне з найбільших транспортних підприємств Херсонщини ТОВ «Іксора» взагалі проігнорували на «конкурсі». Але ж воно має парк з десятків автобусів, які курсують шляхами області. «Іксора» має власну потужну ремонтну базу, автопарк та й працює ще з 2002-го року, саме тоді пан Пастух отримав свого першого хабаря у податковій інспекції… А де автопарки цих ФЛПшок?

Є конкретне питання до голови Херсонської ОДА пана Гордєєва від імені перевізників: «Ви населення Херсону та області, легальних підприємців, які зайняті в сфері перевезення пасажирів та сплачують значні суми податків для Вашого (в тому числі) утримання та утримання паразита Пастуха, тримаєте за бидло»? Це ж питання можна адресувати очільникам прокуратури та поліції Херсонщини та обласної СБУ. Перевезення до тимчасового кордону окупованого Криму – це питання національної безпеки, в кінці кінців.

Дмитро Павленко, "Відкрита Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 ☞ :

Отправить комментарий